Melyek a legújabb webdizájn irányzatok? Merre fejlődik a digitális környezetünk? Bemutatjuk a legmodernebb webdesign trendeket. Ha unalmasnak találod honlapodat, vagy érdekel a modern webdesign, cikkünkből ötleteket meríthetsz és segít a stílus kiválasztásában.
Egy weboldal megtervezésekor több stílus közül is választhatunk, melyek segítenek a vállalkozás üzenetét hatékonyabban eljuttatni a leendő ügyfeleidhez. A minőségi elemek érdekesebbé és vonzóbbá képesek tenni webshopodat, ezáltal növelik a látogatóid számát. A keresőrobotok bonyolult algoritmusai is vizsgálják a minőségi, friss tartalmakat, a dizájn elemeket. Ezek mind hatással vannak a keresési eredmények, találatok sorrendjére. Fontos továbbá, hogy a választott stílus megfelelően passzoljon a cégprofilhoz, harmonizáljon a kínált termékekhez és szolgáltatásokhoz. A különböző stílusok azonban tökéletesen illeszkedhetnek egymáshoz, ezért több stíluselem is jól megfér egymás mellett. Példát a kombinált stílusra ebben a cikkünkben is bemutatunk.
Most pedig nézzük meg a legkreatívabb és legmenőbb stílusokat!
Abstract Stílus
Az absztrakció nagyon kreatív alkotóforma az emberi elme szabadságának köszönhetően. Az absztrakt művészet néha értelmet nyer, de lehet értelmetlen. Lehet egyéb módon értelmezhető, amelyet a néző érez, lát, vagy éppen gondol az alkotás láttán. Ezért is ez a stílus talán a legkiemelkedőbb a kreativitás tekintetében, a formatervezési minták is teljesen egyediek lehetnek, és ennek eredményeképpen még emlékezetesebbé válnak.
Az absztrakt formatervezést művésziessége mellett a lenyűgözés eszközeként használják.



Retro
A retro divatirányzat jelentése, amelyet az 1970-es években először a ruhastílusban alkalmaztak, olyan stílusjegyekre utal, amelyeket vagy a korábbi időszakokból átmásoltak vagy adaptáltak. Tudatosan imitálja a közelmúltbeli trendeket, divatokat. Mely legalább tizenöt vagy húsz évre visszatekintést jelent az irányzatokban. Például ma már retro a 2000-es évben divatos viselet is. A Retrostyle egy olyan elavult stílus vagy divat, amely ismételten divatossá vált. A “retro”szó a latin”prefix” -ből származik, azaz “időben vissza, azaz a múltba mutat. Meghitt és nosztalgikus hangulatot áraszt, és sohasem megy ki a divatból! Ezért ez egy örökzöld irányzat és mindig a modern webdesign trendeket erősíti.



Vintage
A vintage szó eredetileg elsősorban a borászatban és a fotográfia területén használatos szakkifejezés volt. A fotó történelemben vintázs kópiának („vintage copy”/”vintage print”) nevezték az első kópiát. Ez a meghatározás az eredeti negatívról készült másolatot jelölte, mely egy időben készült a művel és az alkotó is aláírásával igazolta. Azóta ebből a szóból egy komplett irányzat alakult, mely a régi, akár funkcióját vesztett bútorok és használati tárgyak dizájnos felhasználását is jelenti. A romantikus vintage a természetes anyagokat részesíti előnyben, míg modernebb változata már kombinálja a régit a kortárs elemekkel. Főbb színei a púder- és cukorkaszínek,valamint a fekete és a fehér.
Kedvelt mintája a virág, a csipke, a díszes keretezés. A grafikában is visszaköszönnek ezen stílusjegyek. Meleg hangulata megnyugtató, kiegyensúlyozott, nosztalgikus és megbízhatóságot sugall.



Nature Design
A természet megjelenik mindenben. A dizájnirányzatok fejlődésük során is rendszeresen a természetből merítettek. Legyen szó egy áramvonalas formáról, a természet üdítő fényéről, vagy a víz tisztaságáról. Ha energiát szeretnénk árasztani, vagy éppen a letisztultságot közvetíteni, a természet kiváló választás. Mellyel képtelenség mellé lőni, bármilyen témát képes letisztítani, feldobni és színessé tenni, életre kelteni. Így a modern webdesign trendek oszlopos tagja ez a stílusirányzat is.



Grunge Stílus
A szlengben a „koszos” szinonimájaként használt jelzőből származtatható. A grunge mint fogalom legelőször a 60–70-es években fordult elő zenei stílus megnevezéseként. Akkoriban még nem műfajra, stílusirányzatra, inkább a zene és a művészek jellemzőire gondoltak a fogalom használatával. A kopott, a szakadt, a hippi stílus a jellemzi, graffiti- elemekkel kiegészítve. Rendelkezik egyfajta vagánysággal és szabadság érzetet sugall. Kopottak-foltosak a képek, természetes anyagú textúrákkal díszít, úgy mint a papír, vászon, tégla stb. Gyakran megjelenít kézzel rajzolt elemeket, amitől az egész még életszerűbb hatást kelt.



Textúra – Mintázat Dizájn
A textúrák és mintázatok használata kiváló módja például a mélységérzet növeléséhez. Ennek a stílusnak a fő eleme a háttérmintázat, mely lehet akár egy ismétlődő kép vagy egy nagy háttérkép. Mintázatok vesznek körül bennünket, a természetben is és tárgyakban is láthatjuk. A csonka mintázat például az áramlás fogalmához kapcsolódik, és egy hullámos vonal ismétlésére épül. Ez az áramláshullám fedezhető fel a víztükörben, a kő mintázatában, a fák növekedési gyűrűjében stb. Ebben a részletességben hozza létre a természet is a mintákat, melyre az irányzat épül.



Typography Stílus
A jól megválasztott tipográfiai eszközök, a betű készlet segít könnyebben megérteni a szövegek tartalmát, ami a letisztult és modern webdesign trendek elengedhetetlen összetevője. A tipográfia kialakítása önmagában is inspirál. A tipográfia egy külön művészeti ág, mely kreatív módja az online tartalom megjelenítésének.



Minimalista Stílus
Manapság az abszolút domináns irányzatát, az időtlen klasszikust, a minimalizmust az egyszerűség és a használhatóság ihleti. A fehér teret előnyére fordítja, az üres és kitöltetlen területek segítségével emeli ki a fontos elemeket, mely nem utolsó sorban több konverziót is eredményez a weboldalunkon. A legmodernebb webdesign trendek és stílusirányzata is egyben, mely nagyon divatos. Az egyszerűségében rejlik az eleganciája és a professzionalizmusa. A minimalista formatervezési minták hátránya, hogy nem működnek túl jól komplex részletességet igénylő tartalmakkal. Ha egy online áruház több tucat kategóriával és több száz termékkel rendelkezik, akkor valószínűleg szükséges legjobban kihasználnia a rendelkezésre álló felületeket és felhasználási eszközöket. Viszont a kevesebb fókuszt igénylő témát, honlapokat például kapcsolati lapokat, portfóliókat, vagy blogokat kifejezetten ideális megtervezni a minimalista formatervezés jegyében.



Flat Design
A Flat design is egy minimalista és modern webdesign trendek stílusirányzat, mely tiszta és nyitott tereket enged. Élénk színeket és egyszerű kétdimenziós illusztrációkat alkalmaz. Ez a formatervezési stílus is csak egy újabb dizájn trendnek indult, de az utóbbi évek során a web design standardjává nőtte ki magát. Inspirációt az élet mozzanataiból merít, melyet egyszerűen és nagyszerűen ad vissza a szemlélőnek. A Flat design növekedése annak is köszönhető, hogy könnyen átlátható, kezelhető tartalmakkal töltik be a webhelyeket. A részletességet igénylő stílusirányzatokhoz képest átláthatóbb, gyorsabb és élvezetesebb böngészési élményt nyújtanak a mobil eszközökön, asztali gépeken és laptokon egyaránt.
A Flat design elsősorban az egyszerű illusztrációkra támaszkodik. A felesleges díszítőelemek csökkentése segít a felhasználóknak, hogy kizárólag a tartalmakra összpontosítsanak. Ez a stílus sokkal kisebb fájlméretet eredményez, mint a nagy képeket vagy összetett tartalmakat és animációkat használó webhelyek. Előnyeként jelentkezik, a rövidebb oldalbetöltési idő, gyorsabb reakció, mely megkönnyíti a navigálást és weblapunk találati eredményességét is emeli a különböző keresőoldalakon.



Bármelyik stílusirányzat mellett is döntünk, nem létezik jó, vagy rossz választás. Az összhatás, a weboldal hangulata az ami vonzza a látogatókat. A weboldalakat mindig az olvasók, felhasználók számára készítjük, ezért sikerét is az olvasók határozzák meg.
Köszönjük figyelmed, reméljük érdekesnek találtad cikkünket!
Fordulj hozzánk bizalommal, ha fejlesztenéd vállalkozásod arculatát, vagy egyedi, modern weblapra, webshopra van szükséged!
Kérj egyedi árajánlatot emailben: ide klikkelve.
Kedvezményes termékeink itt találod: Akciós kínálatunk
Honlapkészítés és webdesign termékeink megtekinthetők itt: Honlapkészítés
Olvasd el további cikkeinket és látogass vissza rendszeresen bővülő tartalmainkért!
Hívj bennünket a + 36 20 22 99 656 telefonszámon, vagy írj nekünk és kérj webfejlesztési segítséget!
Vélemény, hozzászólás?