WordPress bővítmények – üzleti oldalakhoz

A WordPress bővítmények nagyszerű alapot adnak, hogy felépíthesd a saját weboldaladat. Rögtön a telepítés után számtalan bővítményből válogathatsz. Bejegyzéseket, aloldalakat készíthetsz, menedzselheted a felhasználókat.

A WordPress igazi sokszínűsége a WordPress bővítmények használatát követően mutatkozik meg.

A WordPress bővítmények olyan szoftverek, melyek telepítésével a WordPress alapú weboldaladhoz új funkciókat adhatsz, anélkül hogy egy sor kódot is írnod kellene. Ez a telepítési folyamat rendkívül egyszerű, néhány kattintással elvégezhető, olyan, mintha egy appot telepítenél a telefonodra. Erről később bővebben írok ebben a bejegyzésben.

A WordPress bővítmények könyvtára több, mint 40 000 plugint tartalmaz. Ezen kívül további több ezer bővítmény érhető el olyan harmadik féltől származó forrásokból, mint a Code és Canyon, vagy a GitHub.

A legkülönfélébb funkcionalitást biztosíthatod velük a weboldaladból. Olyan, egészen ”egyszerű” pluginokat is telepíthetsz, melyek egy-egy eszközt nyújtanak számodra, mint például űrlapot, vagy galériát stb. A másik oldalon pedig az olyan robosztus megoldások állnak, melyek képesek webáruház funkciókkal felvértezni a honlapodat, vagy segítenek az on-site keresőoptimalizálásban.

Hogyan telepítsünk WordPress bővítményeket?

A WordPress egy rendkívül egyszerűen kezelhető felületet biztosít a WordPress bővítmények böngészéséhez és azok telepítéséhez. A WordPress adminisztrátori felületén belül, a bal oldali navigációs sávban kattints a “Bővítmények” menü ponton belül az “Új hozzáadása” gombra.

WordPress bővítmények

Itt egy kártyaszerű felületen már láthatsz is néhány bővítményt. Amire azonban szükségünk lesz az a jobb felül található keresősáv. Ide beírva a kritériumokat kereshetsz a WordPress bővítmények (plugins) adatbázisban.

A találatok rögtön listázódnak. Ezeket böngészve láthatod, hogy több támpont is rendelkezésre áll a megfelelő bővítmény kiválasztásához.

Ha rákattintasz valamelyik találatra, akkor egy rövid leírást olvashatsz, valamint a legtöbb esetében képernyőmentéseket is láthatsz. Ezen felül a jobb sávban láthatsz olyan lényeges információkat, mint hogy mikor volt legutóbb frissítve a plugin, ki a készítője, hogyan értékelik más felhasználók, vagy hogy kompatibilis-e az adott WordPress verzióval. Ezeket átvizsgálva könnyebb kiválasztani a megfelelő WordPress bővítményt a rengeteg találat közül.

WordPress bővítmények

Ha megvan a kiszemelt bővítmény, akkor kattints egyszerűen a “Telepítés most” gombra, majd kattints az “Aktiválásra”. Ezzel telepítetted az első WordPress bővítményt a weboldaladra.

Ha a plugin könyvtáron kívülről szereztél be plugint, például Code Canyonról vásároltál egy bővítményt akkor másképp néz ki a telepítés folyamata. Ugyanúgy az “Új hozzáadása” menü pontot kell megnyitnod. Most azonban az oldal tetején található “Bővítmény feltöltése” gombra kell kattintanod. Itt tudod feltölteni azt a becsomagolt fájlt, amely magát a bővítményt tartalmazza.

Mivel a WordPresshez a megfelelő szaktudással bárki készíthet és oszthat meg egyedi bővítményeket, ezért a minőségük nagyon változó. Gyakran rossz kódolással, biztonsági réssel akár szándékosan ellátva kerülnek fel a telepíthető bővítmények listájába. Ezért fontos, hogy körültekintően válasszuk ki a számunkra megfelelőt. Az értékelések és a felhasználók száma is segíthet a választásban.

Bővítmények üzleti honlapok számára

Most, hogy tisztában vagyunk az alapokkal nézzük melyek a leggyakrabban használt bővítmények, melyeknek te is hasznát veheted a céges weboldaladon.

Woocommerce

Talán erről a WordPress bővítményről már hallottál, mivel manapság hatalmas népszerűségnek örvend. A Woocommerce egy webáruház bővítmény, melynek segítségével e-kereskedelmi funkciókkal bővítheted honlapod tudását. Néhány kattintással egy hagyományos weboldalból webáruházat készíthetsz.

Telepítését követően szinte mindent megkapsz ami egy webáruház online felületének elindításához szükséges. Termékoldalak, kosár és pénztár oldal. Fizetési lehetőségek, pénzügyi beállítások, szállítási módok és még sok minden más.

A Woocommerce a WordPressen belül is külön kis ökoszisztémaként működik, hiszen ennek is megvannak a saját bővítményei. Ha nem elég az alapfunkcionalitás, akkor akár extra fizetési módokkal, vagy elektronikus számlázással is felvértezheted webáruházadat.

Ha webáruház indításán gondolkodsz, akkor érdemes tenned egy próbát vele. Nagyon jó alternatívája a manapság divatos, bérelhető megoldásoknak.

Hucommerce

Kéz a kézben jár a Hucommerce bővítmény a Woocommerce használatával. Gyakorlatilag annak a magyarítása és némi extra teljesen ingyenesen. Olyan funkciókat kapsz vele, mint az adószám mező a pénztár oldalon, mennyiségválasztó a kosár aloldalon, a megye mező elrejtése, vagy a vezetéknév és keresztnév magyar írás szerinti felcserélése

Yoast SEO

Két keresőoptimalizálást támogató WordPress bővítményt is ajánlok ebben a cikkben. Az első a töretlen népszerűségnek örvendő Yoast SEO nevű plugin.

Használata leegyszerűsíti a weboldalad technikai, valamint tartalmi keresőoptimalizálását is.

Bekapcsolása után oldaltérképet generálhatsz, ami segíti az weboldalad feltérképezését. Összekötheted WordPress honlapodat a Google Search Console-al. Segít az írott tartalmak keresőoptimalizálásában is. Számtalan funkciója van, azonban néhányat csak havidíj megfizetése után vehetsz igénybe.

A legtöbb felhasználónak bőven elég ez is, de ha többet szeretnél és nem szeretnél extra költséget, akkor próbáld ki a felsorolás következő elemét.

Rank Math

A Rank Math egy viszonylag új WordPress bővítmény, de egy más bővítmények terén már bizonyított csapat áll mögötte.

Szinte mindent tud amit a Yoast ad számodra, azonban olyan lehetőségeket is biztosít, amelyeket a Yoast esetében csak a prémium verzióban kaphatsz meg. Sőt több SEO plugint is kiválthatsz vele, mert többek közt az átirányításokat is kezeli és alapszintű SEO riportot is készít a weboldaladról. Mindezt teljesen ingyen.

A legjobb a moduláris felépítése, azaz ha egy funkcióra nincs szükséged azt kikapcsolhatod, így erőforrásokat takaríthatsz meg.

UpdraftPlus

Az egyik legegyszerűbben használható backup plugin az Updraftplus. Néhány kattintással automatikus biztonsági mentéseket készíthetsz a honlapodról. Ezeket a mentéseket pedig külső tárhelyre, például Google Driveba, vagy Dropboxba is elmentheted. Így ha valamilyen probléma miatt elérhetetlen lenne a weboldalad, könnyedén visszaállíthatod azt.

WP Rocket

A WP Rocket egy úgynevezett cache bővítmény. Legfőbb feladata, hogy növelje weboldalad teljesítményét és sebességét. Alapesetben igen komplikált feladatokat, mint a kódok tömörítése, vagy a lekérések csökkentése, egy-egy kattintással megoldható és így akár másodperceket is nyerhetsz a weboldalad betöltési sebességén.

Jetpack

A Jetpack is a leggyakrabban használt WordPress bővítmények táborát erősíti. Telepítésével rengeteg kisebb funkciót kapsz meg egyetlen csomagban. A csomagban vannak biztonsági funkciók, feltuningolt komment szekció, spam védelem, biztonsági mentés és sok egyéb. Fontos, hogy a mobilos WordPress applikáció minden funkcióját csak akkor tudod elérni, ha telepíted a Jetpacket.

WPForms

Számtalan űrlap bővítmény található a WordPress könyvtárában, azonban nekem a WPForms az egyik kedvencem.

Már az alapváltozat is rengeteg olyan funkciót tud, amiért máshol fizetned kellene. Húzd és vidd kezelőfelületével rendkívül gyorsan összerakhatod az elképzelt űrlapot melyet kapcsolatfelvételre, fizetés támogatásához, vagy akár kérdőívek készítéshez is használhatsz.

Wordfence

Az egyik leggyakrabban használt biztonsági bővítmény a Wordfence, köszönhető ez annak, hogy az ingyenes verziója nagyon sokak szükségleteit lefedi. Legfőbb feladata egy tűzfal biztosítása a weboldalad számára és a forgalom folyamatos figyelemmel követése. Emellett képes átvizsgálni a weboldalt felépítő fájlokat is, ellenőrizve integritásukat, kétfaktoros biztonsági hitelesítést használ és recaptchát is biztosít.

Really Simple SSL

Weboldalak esetén ma már kötelező az SSL tanúsítvány megléte. Ha nincs a honlapon telepített tanúsítvány, akkor a látogató figyelmeztetést fog kapni, miszerint a keresett oldal nem biztonságos. (Ezt a böngésző is jelzi nekünk az URL cím előtt.) Rosszabb esetben a böngésző nem is engedi, sőt letiltja, hogy betöltsön a nem biztonságos weboldal. Ha szerver oldalon már rendelkezel egy naprakész tanúsítvánnyal, akkor a Really Simple SSL WordPress bővítményben néhány kattintással aktiválhatod is azt.

Loco Translate

Alapesetben a WordPress nem képes több nyelven megjeleníteni a weboldalakat. Az oldalfordításokat el kell készíteni, melyet eszközök segítik. A Loco Translate segít a weboldal fordításában és többnyelvűsítésben. Az ingyenes verzió egy átlagos weboldal minden fordítási szükségletét lefedi. Emellett kezelőbarát felülettel rendelkezik. Könnyedén használható WordPress bővítmény.

Keress meg bennünket és kérj egyedi weboldalra ajánlatot!

Köszönjük megtisztelő figyelmedet!

Hívj bennünket a + 36 20 22 99 656 telefonszámon, vagy ide klikkelve írj nekünk és kérj webfejlesztési segítséget, fejlesztéshez árajánlatot!

Köszönjük megtisztelő figyelmed!

Olvasd el korábbi cikkeinket is! 

Ha támogatásra szorulsz, vagy csak kérdés merült fel benned, írj nekünk emailt!

Nézd meg itt honlapkészítés portfóliónkat!

MINŐSÉGI HONLAPFEJLESZTÉS

Felújítanád a meglévő elavult céges honlapot? Nem működik megfelelően a weboldal mobileszközökön, és így látogatókat veszítesz? Követed a trendeket, újítanál a webdesignon? Blogot írnál, hírlevelet küldenél, de nem tudod, hogy fogj hozzá? Mi segítünk megvalósítani elképzeléseidet! Fordulj hozzánk! Tanulva a látogatói szokásokból, céltudatosan növeljük a honlaplátogatók számát!  
Fejlessz velünk honlapot online marketing eszközökkel. Kerüljön a weboldalad a google első találati oldalára!

Tudtad, hogy a keresőmotorok azt is vizsgálják, mennyire naprakészek és egyediek a tartalmak, hogy mobilbarát-e a megjelenés?


Ne maradj le az online piaci versenyben! Válassz SEO és online marketing szolgáltatásaink közül!

WordPress bővítményekWordPress bővítmények telepítése

Kiemelt szolgáltatások – BKNdesign honlapkészítés és grafikai tervezés

– Egyedi grafikák, logók és vállalati arculatok
– Egyedi weboldal készítés, minőségi kódolással
– Weboldalak és webshopok fejlesztése, honlap fordítás
– Animált webes grafikák rajzolása, mozgó webdesign elemek készítése
– Keresőoptimalizált honlapkészítés, 100% SEO
– Honlap felújítás és redesign
– Honlapok karbantartása, WordPress bővítmények fejlesztése
– Honlapok egyedi fejlesztése
– Honlapok, webshopok javítása
– Bannerek és online hirdetések tervezése
– Online marketing és keresőoptimalizálás
– Google hirdetés kezelés
– Molinók és vektoros grafikák készítése

Írj nekünk!

HONLAP FORDÍTÁS

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük